odzież sportowa plus size yoursclothing

Postanowione! Pora na pierwszy trening. Pierwszy w życiu, a może pierwszy po długiej przerwie. Pozostaje tylko jedno pytanie. Odwieczny problem, który pojawia się zarówno przy wyjściu na bal, jak i decyzji o powrocie do aktywnego trybu życia. Co na siebie włożyć?! Czy odzież sportowa plus size też może być kolorowa, wygodna i modna?

legginsy sportowe xxl yoursclothing

Ładne, a motywujące!

My baby tak mamy, że uwielbiamy wyglądać pięknie w każdej życiowej sytuacji. Moja Babcia za każdym razem, przed planowaną hospitalizacją umawia się na wizytę u fryzjera. Po co? „Nigdy nie wiadomo, kiedy będzie trzeba pięknie wyglądać!” Może przed pierwszą wizytą na siłowni czy wyjściem na Nordic Walking nie zasiadłam na fryzjerskim fotelu, ale spędziłam kilka godzin na poszukiwaniu idealnego kompletu sportowego plus size. Nie wierzę w bajki, ani nawet w Instagrama. Doskonale wiem, że dobry trening to czerwona twarzy i pot. Ale ładne ciuchy potrafią zmotywować do ruszenia się!

Czy to się może udać?

Nie ma miejsca, z którego nie atakowałyby nas zdjęcia pięknych, szczupłych fit dziewczyn w kolorowych, idealnie skrojonych ciuchach treningowych. Do tego idealna fryzura i uśmiech od ucha do ucha. Kiedy ostatni raz byłam na siłowni, nie mogłam się napatrzeć na trzy dziewczyny w doskonale dobranych kostiumach sportowych. Ostatnio dużo zaczyna się mówić o przywileju szczupłości. Jeden z nich jest tak oczywisty, że żadna z nas by o nim nie pomyślała – wchodzisz do sklepu, bierzesz pierwsze lepsze legginsy i lecisz na siłkę, bo wyglądasz w nich bosko. Gdy masz rozmiar 46, 50 lub 54 taki scenariusz nie ma prawa się wydarzyć. Na szczęście są takie firmy jak YoursClothing, które dbają o dziewczyny plus size, a odzież sportowa plus size wpisuje się w ich stałe kolekcje.

Co założyć na trening?

Podstawową zasadą ubioru na każdą okazje jest komfort. Przy aktywności fizycznej ta zasada wchodzi na wyższy level. Jeśli nie czujesz się w czymś swobodnie stojąc czy siadając, nie będziesz czuła się dobrze biegnąc, przybierając pozycję psa z głową w dół czy w czasie jazdy na rowerze. Ja od pewnego czasu wybieram trening w domowym zaciszu. Joga jest dla mnie totalnym ratunkiem, ale dopiero po któreś praktyce nauczyłam się, że muszę zmienić legginsy na te bardziej dopasowane, a skoro kocham praktykować przy otwartym oknie, przyda mi się luźna, cienka bluza. Mój TOP 3 z odzieży sportowej plus size? Legginsy z wysokim stanem, cienka bluza i crop top, który zakładam na stanik sportowy.

odzież sportowa plus size

This girl does

Niezależnie od tego, co założysz, musisz pamiętać o jednym. Jesteś Mistrzynią. Doskonale wiem, jak ciężko jest znaleźć motywację do rozpoczęcia nowej formy wysiłku fizycznego. Sport każdą wadę, każdą słabą stronę ukazuje z podwójną mocą. Ale możesz być z siebie dumna. Bo dokładnie tak, jak mówi napisz na mojej ulubionej bluzie – THIS GIRL DOES. A to już ogromny sukces!

odzież sportowa plus size yoursclothing
zdjęcia – Paulina Różycka
ubrania – YoursClothing

Spotkajmy się na Insta!